Wirtualne biuro – z czym to się je?

Prowadzenie biura wymaga od nas nie tylko sporej ilości czasu, ale też dużych nakładów pieniężnych uwzględniających wynajęcie lokalu czy opłacenie pracowników. Wraz z rozwojem technologicznym pojawiła się alternatywa dla tych, którzy chcą prowadzić własną działalność gospodarczą bardziej elastycznie, a dodatkowo uniknąć zbędnego przepłacania za obsługę biurową. Są to jedynie niektóre z zalet prowadzenia e-biura, przy czym pakiet usług dodatkowych wirtualnego biura jest szeroki i pozwala na wybranie indywidualnego, dostosowanego do naszych potrzeb modelu współpracy.

Czym właściwie jest wirtualne biuro?

E-biuro to adres, pod którym rejestrowana jest działalność gospodarcza. Firma, która świadczy tego typu usługi, wynajmuje powierzchnię, a następnie podnajmuje ją i pozwala na zarejestrowanie innych firm pod danym adresem. Wirtualne biuro to usługa pełnego outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Pomysł ten sięga 1994r. Cała usługa jest odpłatna, a jej ostateczne koszty zależą głównie od ilości usług, na które właściciel firmy decyduje się podczas zawierania umowy. Zakres dodatkowych czynności jest szeroki, różnorodny i może ulegać modyfikacjom. Firmy często oferują takie usługi, jak księgowość czy doradztwo prawne – dowiadujemy się ze strony wirtualna-siedziba.pl, stronie internetowej jednego z czołowych e-biur w Warszawie. Krótko mówiąc, wirtualne biuro zapewnia pełen outsourcing obsługi firmy, jednocześnie nie wymagając od nas fizycznej obecności w miejscu pracy.

Jakie usługi oferuje nam wirtualne biuro?

  • wynajem adresu,
  • dedykowany numer telefonu i faxu,
  • odbiór telefonów, faksów i korespondencji,
  • wsparcie doradcze z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej,
  • tworzenie biznesplanów,
  • doradztwo prawne.

Wirtualne biura często proponują dodatkowe rozwiązania, takie jak założenie zewnętrznej księgowości czy pomoc w sprzedaży gotowych spółek.

Jaki adres wybrać dla wirtualnego biura?

Najlepszym adresem dla e-biura będzie miejsce sprzyjające rozwojowi firmy. Najczęściej są to ośrodki typu Business Centre w dużych miastach, kojarzonych z ogromnymi możliwościami i perspektywami. W Polsce na czołowym miejscu plasuje się Warszawa. Nasza stolica to niekwestionowany numer jeden, jeżeli chodzi o prowadzenie własnej działalności gospodarczej i pod wieloma względami przewyższa ona mniejsze miejscowości. Ośrodki biznesowe na Śródmieściu czy Mokotowie od lat kojarzone są z prestiżem i skupiają wszystkie dynamicznie rozwijające się korporacje.

Jakie korzyści niesie za sobą prowadzenie e-biura?

Poza wspomnianymi już korzyściami, prowadzenie wirtualnego biuro to również szereg innych zalet. Należą do nich między innymi:

  • kreowanie prestiżowego wizerunku firmy,
  • możliwość wyboru określonych, dostosowanych do potrzeb firmy usług,
  • profesjonalny, kompetentny personel,
  • możliwość wyboru lokalizacji.

W ciągu ostatnich lat popularność wirtualnych biur sukcesywnie wzrasta. Rozwój e-marketingu i postęp technologiczny sprawiły, że już nie tylko korporacje, ale też mniejsze i większe przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej świadome tego, jak ważne jest budowanie wizerunku firmy w Internecie. Wirtualne biuro to doskonałe połączenie oszczędności czasu i środków wiążących się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, jak również sposób na wypromowanie firmy.