Szeroki zakres usług dla początkujących działalności gospodarczych – wirtualne biuro

Od jakiegoś czasu w Polsce coraz popularniejsze stają się wirtualne biura, które oferują początkującym przedsiębiorcom szereg usług ułatwiających rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności. Głównym zadaniem jest udostępnienie danej firmie adresu potrzebnego do zarejestrowania oraz prowadzenia firmy. Jednak e-biuro oferuje również szereg innych usług, które znajdują coraz większą ilość zwolenników.

Obsługa spółek w wirtualnym biurze

Założenie spółki złożonej z osób fizycznych lub prawnych jest procesem długotrwałym i skomplikowanym. Natomiast można zgłosić się w takiej sprawie do e-biura, które pomoże w procesie rejestracji oraz wypełnianiu formalności. Całą procedurę nadzorują osoby kompetentne, które współpracują z profesjonalną kancelarią prawną, a dzięki temu można mieć pewność, że usługa jest wykonywana na najwyższym poziomie i całkowicie zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli jest taka potrzeba, klient może również uzyskać pomoc księgową oraz wsparcie w innych, ważnych dla niego kwestiach związanych ze spółką.

Firma www.wirtualna-siedziba.pl zajmuje się rejestracją spółek:

  • z o.o.,
  • z o.o. komandytowa,
  • komandytowa,
  • jawna,
  • akcyjna,
  • komandytowa-akcyjna,
  • europejska,
  • fundacja,
  • stowarzyszenie.

Na początku współpracy opracowywane są umowy spółki, następnie przeprowadzana jest rejestracja w KRS i dochodzi do złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów w odpowiednich urzędach. Ostatnie zadanie e-biura to kontrolowanie przebiegu rejestracji.

Czy w wirtualnym biurze można kupić gotową spółkę?

E-biuro oferuje sprzedaż gotowych spółek. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą szybko rozpocząć swoją działalność i nie tracić czasu na załatwianie wszystkich formalności związanych z rejestracją zupełnie nowej spółki. W przypadku kupna, cała procedura może zająć tylko kilka godzin. Warto wspomnieć, że taka ,,gotowa’’ spółka posiada już wszystkie niezbędne dokumenty i przeważnie jest dopasowana do indywidualnych potrzeb kupującego klienta. Obecnie największa liczba sprzedaży gotowych spółek jest obserwowana na terenie Warszawy i nic w tym dziwnego, ponieważ wiadomo, że prestiżowa lokalizacja przyciąga wielu chętnych.

Należy podkreślić, że taki zakup jest całkowicie bezpieczny i legalny, a kupowane spółki nie posiadają żadnej historii gospodarczej. Mają natomiast numery KRS, NIP i REGON oraz warszawski adres siedziby. Kupujący może nadać własną nazwę oraz zmienić skład zarządu.

Porady prawne – niezbędne przy prowadzeniu własnej działalności

Doradztwo prawne to kolejna z usług proponowanych przez wirtualne biuro. Jest to niezwykle przydatne i potrzebne, ponieważ przy dużej ilości dokumentów oraz spraw administracyjnych związanych z prowadzeniem oraz działalnością spółki, można narazić się na wystąpienie nieprawidłowości, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Pomoc doradcy prawnego jest nieoceniona, taka osoba wszystko wyjaśni, pomoże, doradzi, przygotuje lub sprawdzi dokumenty, itd. Zawsze lepiej skorzystać z profesjonalnej porady niż później borykać się z wieloma poważnymi problemami.

Wirtualny asystent

Wirtualny asystent to nowoczesna alternatywa dla typowego biurowego pracownika. Asystent jest wsparciem dla całego biura, a jego obowiązki zmieniają się w zależności od konkretnych potrzeb klienta. Może prowadzić kalendarz, obsługiwać skrzynkę e-mailową, zajmować się stroną internetową oraz promocją w social media, ale również, np. organizować zagraniczne podróże. Wirtualny asystent to zdecydowanie tańszy sposób na organizowanie swojej pracy, który nie wymaga płacenia podatków i zatrudniania kolejnego pracownika.