Wirtualne biuro, idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na założenie własnej firmy. Prawdopodobnie wynika to z tego, że rynek pracy nie ma zbyt wielu ofert, a często, te które są nie odpowiadają kwalifikacjom i oczekiwaniom potencjalnego pracownika. Jednak samodzielna działalność ma nie tylko niewątpliwe korzyści, ale niesie też ze sobą spore ryzyko i oczywiście wymaga wkładu finansowego. Wychodząc naprzeciw początkującym przedsiębiorcom, powstało wirtualne biuro, które może stanowić naprawdę duże udogodnienie.

Wirtualne biuro, co to takiego?

Wirtualne biuro (inaczej e-biuro) to nic innego, jak adres dla firmy, pod którym można zarejestrować konkretną działalność gospodarczą. Taka firma funkcjonuje pod danym adresem, chociaż fizycznie się tam nie znajduje. Dzięki takiemu rozwiązaniu można prowadzić działalność z domu lub innego, dowolnego miejsca. Po co to robić? W niektórych przypadkach adres buduje renomę i wzbudza zaufanie wśród klientów, szczególnie dobrą opinią cieszą się lokale warszawskie, które są jednocześnie bardzo drogie i nie każdego przedsiębiorcę stać na rzeczywisty wynajem takiego biura, czy innego miejsca, nie wspominając o zakupieniu go. Dzięki wirtualnej siedzibie firmy, można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze i przeznaczyć je na inne inwestycje, np. rozwój czy większą liczbę pracowników.

Cała procedura jest całkowicie legalna i zgodna z prawem, a obecnie również coraz bardziej popularna. Taka ,,moda’’ przyszła ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pomysł narodził się już w 1994 roku. Świadczeniem tego typu usług zajmuje się firma, którą można znaleźć pod adresem www.wirtualna-siedziba.pl. Jej główną zaletą jest to, że dysponuje adresem warszawskim (Powiśle), a jednocześnie jest właścicielem lokalu, więc zawierana umowa jest umową najmu, a nie podnajmu. Oczywiście tego typu usługi są odpłatne, ale dokładna kwota jest uzależniona od indywidualnych czynników.

Wbrew pozorom wirtualne biura w Warszawie są już bardzo popularne, a ich liczba stale rośnie.

E-biuro to nie tylko wirtualny adres

Mogłoby się wydawać, że wirtualne biuro to tylko adres, którym legitymuje się dana działalność, ale tak naprawdę jest to szereg usług świadczonych w ramach danego pakietu, wybranego przez klienta. Działalność jest kompleksowa i w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie własnej firmy, szczególnie początkującym przedsiębiorcom.

Usługi wirtualnego biura świadczone przez naszą firmę to:

  • adres potrzebny do zarejestrowania firmy,
  • adres korespondencyjny,
  • odbiór korespondencji zarówno zwykłej, jak i poleconej,
  • mailowe powiadomienia o otrzymanych przesyłkach,
  • skanowanie korespondencji,
  • dedykowany numer telefonu (z przekierowaniem na inny telefon) oraz numer fax (z przekierowaniem na email) – prefix do wyboru,
  • przesyłanie korespondencji pod wskazany adres.

Jak widać pakiet usług jest naprawdę kompleksowy, ale warto pamiętać o tym, że do potrzeb każdego klienta podchodzi się indywidualnie, aby zapewnić mu, jak najwyższy komfort. Można wybrać konkretny pakiet lub omówić inne warunki, zgodne z aktualnymi potrzebami firmy.

Zawartą umowę można bez problemu wypowiedzieć z miesięcznym okresem wypowiedzenia, jeśli zaistnieje taka konieczność. Wirtualne biuro to doskonałe wyjście dla niewielkich, początkujących i rozwijających się działalności gospodarczych, szczególnie w mniejszych miejscowościach.